Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMR36503R5RPER
LMR36503R5RPER
LMR36503R5RPER Texas Instruments
lmr36503.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Switching Voltage Regulators 3-V to 65-V 0.3-A u ltra-small synchrono
auf Bestellung 10789 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMR36503R5RPER Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 5V 300MA 9VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 9-PowerVFQFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 65V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 9-VQFN-HR (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V.
Weitere Produktangebote LMR36503R5RPER
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LMR36503R5RPER LMR36503R5RPER Hersteller : Texas Instruments lmr36503.pdf Conv DC-DC 3V to 65V Synchronous Step Down Single-Out 5V 0.3A 9-Pin VQFN-HR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LMR36503R5RPER LMR36503R5RPER Hersteller : Texas Instruments lmr36503.pdf Description: IC REG BUCK 5V 300MA 9VQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 9-PowerVFQFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 65V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 9-VQFN-HR (2x2)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 9-PowerVFQFN
Output Type: Fixed
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 65V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 3V