Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMR36506MSCQRPERQ1
LMR36506MSCQRPERQ1
LMR36506MSCQRPERQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmr36506-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 600MA 9VQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 9-PowerVFQFN
Output Type: Adjustable
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 65V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 65V
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 2272 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMR36506MSCQRPERQ1 Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 600MA 9VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 9-PowerVFQFN, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 65V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 9-VQFN-HR (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 65V, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LMR36506MSCQRPERQ1 LMR36506MSCQRPERQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmr36506-q1 Switching Voltage Regulators 3-V to 65-V 0.6-A b uck converter optimi
auf Bestellung 3450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LMR36506MSCQRPERQ1 LMR36506MSCQRPERQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmr36506-q1 Conv DC-DC 3V to 65V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 28V 0.6A 9-Pin VQFN-HR T/R Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LMR36506MSCQRPERQ1 LMR36506MSCQRPERQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmr36506-q1 Description: IC REG BUCK ADJ 600MA 9VQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 9-PowerVFQFN
Output Type: Adjustable
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 65V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 65V
Voltage - Input (Min): 3V