Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMZ13608EVAL/NOPB
LMZ13608EVAL/NOPB
LMZ13608EVAL/NOPB Texas Instruments
snva478
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LMZ13608
Packaging: Box
Voltage - Output: 1.2V, 2.5V, 3.3V, 5V
Voltage - Input: 6V ~ 36V
Current - Output: 8A
Contents: Board(s)
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LMZ13608
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMZ13608EVAL/NOPB Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LMZ13608, Packaging: Box, Voltage - Output: 1.2V, 2.5V, 3.3V, 5V, Voltage - Input: 6V ~ 36V, Current - Output: 8A, Contents: Board(s), Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LMZ13608, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LMZ13608EVAL/NOPB LMZ13608EVAL/NOPB Hersteller : Texas Instruments snva478 LMZ13608 DC to DC Converter and Switching Regulator Module 1.2VDC/2.5VDC/3.3VDC/5VDC Output Evaluation Board