Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMZ21701EVM
LMZ21701EVM
LMZ21701EVM Texas Instruments
snvu180
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LMZ21701
Packaging: Box
Voltage - Output: 3.3V
Voltage - Input: 5V ~ 17V
Current - Output: 1A
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LMZ21701
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMZ21701EVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LMZ21701, Packaging: Box, Voltage - Output: 3.3V, Voltage - Input: 5V ~ 17V, Current - Output: 1A, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LMZ21701, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LMZ21701EVM LMZ21701EVM Hersteller : Texas Instruments snvu180 LMZ21701 DC to DC Converter and Switching Regulator Module 3.3VDC Output Evaluation Board