Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMZ31704RVQR
LMZ31704RVQR
LMZ31704RVQR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmz31704
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 22W
Features: OCP, OTP, UVLO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 42-BQFN Module
Size / Dimension: 0.44" L x 0.36" W x 0.11" H (11.2mm x 9.2mm x 2.9mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 17V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 4A
Supplier Device Package: 42-B3QFN (10x10)
Voltage - Input (Min): 2.95V
Voltage - Output 1: 0.6 ~ 5.5V
Control Features: Enable, Active High
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMZ31704RVQR Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 22W, Features: OCP, OTP, UVLO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 42-BQFN Module, Size / Dimension: 0.44" L x 0.36" W x 0.11" H (11.2mm x 9.2mm x 2.9mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 17V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 4A, Supplier Device Package: 42-B3QFN (10x10), Voltage - Input (Min): 2.95V, Voltage - Output 1: 0.6 ~ 5.5V, Control Features: Enable, Active High, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LMZ31704RVQR LMZ31704RVQR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmz31704 Description: DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 22W
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: OCP, OTP, UVLO
Package / Case: 42-BQFN Module
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 17V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 2.95V
Voltage - Output 1: 0.6 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 1693 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LMZ31704RVQR LMZ31704RVQR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmz31704 Non-Isolated DC/DC Converters 4A Power Module w/ 2 .95V-17V Input A 595-LMZ31704RVQT
LMZ31704RVQR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flmz31704 Module DC-DC 1-OUT 0.6V to 5.5V 4A 42-Pin B3QFN T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar