Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMZ36002EVM
LMZ36002EVM
LMZ36002EVM Texas Instruments
snvu476
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVALUATION MODULE LMZ36002
Packaging: Box
Voltage - Output: 2.5V, 3.3V, 5V, 6V or 7.5V
Voltage - Input: 4.5V ~ 60V
Current - Output: 2A
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LMZ36002
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMZ36002EVM Texas Instruments
Description: EVALUATION MODULE LMZ36002, Packaging: Box, Voltage - Output: 2.5V, 3.3V, 5V, 6V or 7.5V, Voltage - Input: 4.5V ~ 60V, Current - Output: 2A, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LMZ36002, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).