Produkte > NSC > LP2951CM-3.3
LP2951CM-3.3 NSC
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2950-n
Hersteller: NSC
09+ SO-8
auf Bestellung 8449 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2951CM-3.3 NSC
Description: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Adjustable (Fixed), Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 120 µA, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Max): 29V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.235V (3.3V), Control Features: Enable, Part Status: Not For New Designs, Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 14 mA.
Weitere Produktangebote LP2951CM-3.3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2951CM-3.3 LP2951CM-3.3
Produktcode: 111773
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2950-n IC > IC AC/DC-Schaltregler
Робоча температура, °С: -40…+125°C
Produkt ist nicht verfügbar
LP2951CM-3.3 LP2951CM-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2950-n LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
LP2951CM-3.3 LP2951CM-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2950-n Description: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Adjustable (Fixed)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 120 µA
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Max): 29V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.235V (3.3V)
Control Features: Enable
Part Status: Not For New Designs
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 14 mA
LP2951CM-3.3 LP2951CM-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2950-n LDO Voltage Regulators NRND, alternate is LP2951CM-3.3/NOPB