Produkte > NS > LP2980AIM5X-4.7
LP2980AIM5X-4.7 NS
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2980-n
Hersteller: NS
09+ SMD
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2980AIM5X-4.7 NS
Description: IC REG LINEAR 4.7V 50MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 4.7V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 63dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.22V @ 50mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 1.2 mA.
Weitere Produktangebote LP2980AIM5X-4.7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2980AIM5X-4.7 LP2980AIM5X-4.7 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2980-n Description: IC REG LINEAR 4.7V 50MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.7V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 63dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.22V @ 50mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 1.2 mA