Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP2981-33DBVTE4
LP2981-33DBVTE4
LP2981-33DBVTE4 Texas Instruments
slvs521g.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
LDO Voltage Regulators 100-mA 1.25% Tolerance
auf Bestellung 2043 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2981-33DBVTE4 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Last Time Buy, PSRR: 63dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.37V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 1.7 mA.
Weitere Produktangebote LP2981-33DBVTE4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2981-33DBVTE4 LP2981-33DBVTE4 Hersteller : Texas Instruments slvs521g.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 5-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LP2981-33DBVTE4 LP2981-33DBVTE4 Hersteller : Texas Instruments slvs521g.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Last Time Buy
PSRR: 63dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.37V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 1.7 mA