Produkte > NS > LP2981IM5X-3.3
LP2981IM5X-3.3 NS
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2981-n
Hersteller: NS
2000
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2981IM5X-3.3 NS
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 63dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.37V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 1.7 mA.
Weitere Produktangebote LP2981IM5X-3.3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2981IM5X3.3 Hersteller : NS
auf Bestellung 3600 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
LP2981IM5X-3.3 LP2981IM5X-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2981-n LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 5-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LP2981IM5X-3.3 LP2981IM5X-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2981-n Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 63dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.37V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 1.7 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 63dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 1.7 mA