Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP2985-18DBVRM3
LP2985-18DBVRM3
LP2985-18DBVRM3 Texas Instruments
lp2985.pdf?ts=1695203577965&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252Fde-de%252FLP2985
Hersteller: Texas Instruments
LDO Voltage Regulators 150-mA 16-V low-dr o pout voltage regula
auf Bestellung 2378 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2985-18DBVRM3 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Current Limit, Enable, PSRR: 78dB ~ 45dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.575V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 2 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2985-18DBVRM3 LP2985-18DBVRM3 Hersteller : Texas Instruments lp2985.pdf?ts=1695203577965&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252Fde-de%252FLP2985 Description: IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Current Limit, Enable
PSRR: 78dB ~ 45dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.575V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 2 mA
auf Bestellung 2436 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
LP2985-18DBVRM3 LP2985-18DBVRM3 Hersteller : Texas Instruments lp2985.pdf?ts=1695203577965&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252Fde-de%252FLP2985 LDO Regulator Pos 1.8V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
PSRR: 78dB ~ 45dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 2 mA