Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP2985-33DBVTG4
LP2985-33DBVTG4
LP2985-33DBVTG4 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2985
Hersteller: Texas Instruments
LDO Voltage Regulators Sgl Output 150mA Fixed(3.3V) Lo Quies
auf Bestellung 4500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2985-33DBVTG4 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Discontinued at Digi-Key, PSRR: 45dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.58V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 2.5 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2985-33DBVTG4 LP2985-33DBVTG4 Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2985 Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3.3V; 0.15A; SOT23-5; SMD; ±1.5%
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Voltage drop: 0.28V
Output voltage: 3.3V
Output current: 0.15A
Case: SOT23-5
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±1.5%
Number of channels: 1
Input voltage: 2.2...16V
Quantity in set/package: 250pcs.
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
LP2985-33DBVTG4 LP2985-33DBVTG4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2985 LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LP2985-33DBVTG4 LP2985-33DBVTG4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2985 Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Discontinued at Digi-Key
PSRR: 45dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.58V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 2.5 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 45dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 2.5 mA