Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP2985AIM5-2.8
LP2985AIM5-2.8
LP2985AIM5-2.8 Texas Instruments
snvs018y.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Not For New Designs
PSRR: 45dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.58V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 2.5 mA
auf Bestellung 18279 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 784
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2985AIM5-2.8 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Not For New Designs, PSRR: 45dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.58V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 2.5 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2985AIM5-2.8 LP2985AIM5-2.8 Hersteller : Texas Instruments snvs018y.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 2.8V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 18279 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 741
Mindestbestellmenge: 741
LP2985AIM52.8 Hersteller : NS
LP2985AIM5-2.8 LP2985AIM5-2.8 Hersteller : Texas Instruments snvs018y.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 45dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 2.5 mA