Produkte > NS > LP2985AIM5X3.6
LP2985AIM5X3.6 NS
Hersteller: NS
auf Bestellung 2040 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2985AIM5X3.6 NS
Description: IC REG LINEAR 3.6V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 45dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.58V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 2.5 mA.
Weitere Produktangebote LP2985AIM5X3.6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2985AIM5X-3.6 LP2985AIM5X-3.6 Hersteller : Texas Instruments LP2985-N.pdf Description: IC REG LINEAR 3.6V 150MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 45dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.58V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 2.5 mA