Produkte > NSC > LP2986AIMX-3.3
LP2986AIMX-3.3 NSC
snvs137i.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: NSC
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP2986AIMX-3.3 NSC
Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 120 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 3.7 mA.
Weitere Produktangebote LP2986AIMX-3.3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP2986AIMX-3.3 LP2986AIMX-3.3 Hersteller : Texas Instruments snvs137i.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 120 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 3.7 mA