LP392M035E1P3
LP392M035E1P3 Knowles / Illinois Capacitor
LP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 35V
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP392M035E1P3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 108mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.571 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7281 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote LP392M035E1P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP392M035E1P3 LP392M035E1P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LP.pdf Description: CAP ALUM 3900UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 108mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.571 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7281 A @ 100 kHz