Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP3962EMP-2.5
LP3962EMP-2.5
LP3962EMP-2.5 Texas Instruments
lp3962.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3962
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A 5-Pin(4+Tab) SOT-223 T/R
auf Bestellung 3800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP3962EMP-2.5 Texas Instruments
Description: LP3962 1.5A FAST ULTRA LOW DROPO, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-261-5, TO-261AB, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP3962EMP-2.5 LP3962EMP-2.5 Hersteller : Texas Instruments lp3962.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3962 LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A 5-Pin(4+Tab) SOT-223 T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
LP3962EMP-2.5 LP3962EMP-2.5 Hersteller : Texas Instruments lp3962.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: LP3962 1.5A FAST ULTRA LOW DROPO
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-261-5, TO-261AB
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 15 mA
Mindestbestellmenge: 136
LP3962EMP2.5 Hersteller : NS
auf Bestellung 743 Stücke:
LP3962EMP-2.5 LP3962EMP-2.5 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3962 Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 9 mA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-5
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 15 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 1.5A
Current - Quiescent (Iq): 9 mA
Voltage - Input (Max): 7V
Current - Supply (Max): 15 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LP3962EMP-2.5 LP3962EMP-2.5 Hersteller : Texas Instruments lp3962.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3962 LDO Voltage Regulators 1.5-A, high-accuracy, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-223 -40 to 125