Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP3963ES-3.3
LP3963ES-3.3
LP3963ES-3.3 Texas Instruments
lp3963.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-5
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 9 mA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 15 mA
auf Bestellung 6215 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 69
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP3963ES-3.3 Texas Instruments
Description: IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-5, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 9 mA, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 15 mA.
Weitere Produktangebote LP3963ES-3.3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP3963ES-3.3 Hersteller : NSC lp3963.pdf?t.download=true&u=5oefqw
auf Bestellung 388 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
LP3963ES-3.3 LP3963ES-3.3 Hersteller : Texas Instruments lp3963.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-5
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 9 mA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 15 mA