Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP3985IBP-2.6
LP3985IBP-2.6
LP3985IBP-2.6 Texas Instruments
LP3985_Rev_Aug_2005.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.6V 150MA 5DSBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-WFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-DSBGA (1.41x1.08)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.1V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 250 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP3985IBP-2.6 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.6V 150MA 5DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-WFBGA, DSBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-DSBGA (1.41x1.08), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.1V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 250 µA.
Weitere Produktangebote LP3985IBP-2.6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP3985IBP-2.6 LP3985IBP-2.6 Hersteller : Texas Instruments LP3985_Rev_Aug_2005.pdf Description: IC REG LINEAR 2.6V 150MA 5DSBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 5-WFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete