Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP3988QMFX-2P85
LP3988QMFX-2P85
LP3988QMFX-2P85 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3988-q1
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.85V 0.15A Automotive AEC-Q100 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 21830 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 910
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP3988QMFX-2P85 Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.85V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 120 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, Power Good, Grade: Automotive, PSRR: 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.15V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 200 µA, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP3988QMFX-2P85 LP3988QMFX-2P85 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3988-q1 LDO Regulator Pos 2.85V 0.15A Automotive AEC-Q100 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 910
LP3988QMFX-2P85 LP3988QMFX-2P85 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3988-q1 Description: IC REG LIN 2.85V 150MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 120 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable, Power Good
PSRR: 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.15V @ 150mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 200 µA
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Mindestbestellmenge: 465
auf Bestellung 10 Stücke:
LP3988QMFX-2P85 LP3988QMFX-2P85 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3988-q1 LDO Voltage Regulators Micropower 150mA LDO CMOS VTG Reg
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Grade: Automotive
Current - Supply (Max): 200 µA
Qualification: AEC-Q100
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 150mA
Voltage - Input (Max): 6V