Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP3990QTLX-1.2Q1
LP3990QTLX-1.2Q1
LP3990QTLX-1.2Q1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3990-q1
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 1.2V 0.15A Automotive AEC-Q100 4-Pin DSBGA T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 666
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP3990QTLX-1.2Q1 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA 4-DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-WFBGA, DSBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-DSBGA (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Grade: Automotive, PSRR: 55dB ~ 35dB (1kHz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 120 µA, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP3990QTLX-1.2Q1 LP3990QTLX-1.2Q1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3990-q1 LDO Regulator Pos 1.2V 0.15A Automotive AEC-Q100 4-Pin DSBGA T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 666
LP3990QTLX-1.2Q1 LP3990QTLX-1.2Q1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3990-q1 Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA 4-DSBGA
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-WFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-DSBGA (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
Grade: Automotive
PSRR: 55dB ~ 35dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 150mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 120 µA
Qualification: AEC-Q100
Mindestbestellmenge: 479
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-WFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Grade: Automotive
Current - Supply (Max): 120 µA
Qualification: AEC-Q100
LP3990QTLX-1.2Q1 LP3990QTLX-1.2Q1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3990-q1 LDO Voltage Regulators 150mA Linear V Regul for Digital Appli