LP471M200E5P3
LP471M200E5P3 Cornell Dubilier Knowles
LP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 540mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.143 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.6002 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1080 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP471M200E5P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 540mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.143 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.6002 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote LP471M200E5P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP471M200E5P3 LP471M200E5P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LP-13747.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V (D X L) 30mm x 35mm