Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP5900SD-2.5
LP5900SD-2.5
LP5900SD-2.5 Texas Instruments
lp5900
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 6-Pin WSON EP T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 534
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP5900SD-2.5 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA 6-WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 50 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WSON (2.2x2.5), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Not For New Designs, PSRR: 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.15V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 230 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP5900SD-2.5 LP5900SD-2.5 Hersteller : Texas Instruments lp5900 LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 6-Pin WSON EP T/R
auf Bestellung 37195 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 534
LP5900SD-2.5 LP5900SD-2.5 Hersteller : Texas Instruments lp5900 Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA 6-WSON
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 50 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WSON (2.2x2.5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.15V @ 150mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 230 µA
Mindestbestellmenge: 462
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Not For New Designs
Current - Supply (Max): 230 µA
auf Bestellung 537 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Output: 150mA
Voltage - Input (Max): 5.5V