Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP5907YKGR-2.825
LP5907YKGR-2.825
LP5907YKGR-2.825 Texas Instruments
lp5907.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.825V 250MA 4-DSBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 25 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-DSBGA (0.65x0.65)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.825V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 250mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 425 µA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP5907YKGR-2.825 Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.825V 250MA 4-DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XFBGA, DSBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 25 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-DSBGA (0.65x0.65), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.825V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 250mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 425 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP5907YKGR-2.825 LP5907YKGR-2.825 Hersteller : Texas Instruments lp5907.pdf Description: IC REG LIN 2.825V 250MA 4-DSBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active