Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP5910-1.8YKAR
LP5910-1.8YKAR
LP5910-1.8YKAR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp5910
Hersteller: Texas Instruments
LDO Voltage Regulators 300-mA low-noise l ow-IQ low-dropout v A 595-LP5910-1.8YKAT
auf Bestellung 5940 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP5910-1.8YKAR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4-DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XFBGA, DSBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 25 µA, Voltage - Input (Max): 3.3V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-DSBGA, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 300mA, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Current - Supply (Max): 350 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP5910-1.8YKAR LP5910-1.8YKAR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp5910 Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4-DSBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 25 µA
Voltage - Input (Max): 3.3V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-DSBGA
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 300mA
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Current - Supply (Max): 350 µA
auf Bestellung 2679 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
LP5910-1.8YKAR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp5910 LDO Regulator Pos 1.8V 0.3A 4-Pin DSBGA T/R
Mindestbestellmenge: 3000
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 3.3V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active