Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP5912DRV18EVM
LP5912DRV18EVM
LP5912DRV18EVM Texas Instruments
snvu484
Hersteller: Texas Instruments
Ultra-Low-Noise 500-mA Linear Regulator Evaluation Module
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP5912DRV18EVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LP5912, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 1.8V, Voltage - Input: 1.6V ~ 6.5V, Current - Output: 500mA, Regulator Type: Positive Fixed, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LP5912, Supplied Contents: Board(s), Channels per IC: 1 - Single, Part Status: Obsolete, Contents: Board(s).
Weitere Produktangebote LP5912DRV18EVM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 1.8V
Voltage - Input: 1.6V ~ 6.5V
Current - Output: 500mA