Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP5990TM-2.8EV
LP5990TM-2.8EV
LP5990TM-2.8EV Texas Instruments
LP5990_EvalBrd.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: KIT EVALUATION FOR LP5990 2.8V
Packaging: Box
Voltage - Output: 2.8V
Voltage - Input: 2.2V ~ 5.5V
Current - Output: 200mA
Regulator Type: Positive Fixed
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LP5990
Supplied Contents: Board(s)
Channels per IC: 1 - Single
Part Status: Obsolete
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP5990TM-2.8EV Texas Instruments
Description: KIT EVALUATION FOR LP5990 2.8V, Packaging: Box, Voltage - Output: 2.8V, Voltage - Input: 2.2V ~ 5.5V, Current - Output: 200mA, Regulator Type: Positive Fixed, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LP5990, Supplied Contents: Board(s), Channels per IC: 1 - Single, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote LP5990TM-2.8EV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP5990TM-2.8EV Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flitv%2FSNVS438B Power Management IC Development Tools LP5990TM-2.8 EVAL BOARD
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
LP5990TM-2.8EV Hersteller : Texas Instruments LP5990_EvalBrd.pdf LP5990TM-2.8 Linear Regulator 2.8VDC Output Evaluation Board