Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > LPC1765FET100,551
LPC1765FET100,551
LPC1765FET100,551 NXP Semiconductors
lpc1769_68_67_66_65_64_63.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 3.3V 100-Pin TFBGA Tray
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPC1765FET100,551 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLSH 100TFBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 100-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 100MHz, Program Memory Size: 256KB (256K x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 8x12b; D/A 1x10b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V, Connectivity: CANbus, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, SSP, UART/USART, USB OTG, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-TFBGA (9x9), Number of I/O: 70, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPC1765FET100,551 LPC1765FET100,551 Hersteller : NXP Semiconductors lpc1769_68_67_66_65_64_63.pdf MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 3.3V 100-Pin TFBGA Tray
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
auf Bestellung 260 Stücke:
LPC1765FET100,551 Hersteller : NXP LPC1769_68_67_66_65_64_63.pdf ARM® Cortex®-M3 LPC17xx Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-TFBGA (9x9) Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 100-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 100MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 8x12b; D/A 1x10b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V