Produkte > EATON > LPJ-100SPI
LPJ-100SPI
LPJ-100SPI Eaton
bus_ele_ds_1007_lpj_70-600.pdf
Hersteller: Eaton
Fuse Class J Slow Blow Acting 100A 600V Bolt Flat 28.7 X 66.8mm Carton CE/CSA/UL
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-100SPI Eaton
Description: FUSE CRTRDGE 100A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal, Size / Dimension: 1.130" Dia x 2.630" L (28.70mm x 66.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 100A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-100SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-100SPI LPJ-100SPI Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf Description: FUSE CRTRDGE 100A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal
Size / Dimension: 1.130" Dia x 2.630" L (28.70mm x 66.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 100A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: J
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
LPJ-100SPI LPJ-100SPI Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 100A Dual Element Time Delay