Produkte > KNOWLES CORPORATION > LPX471M200C3P3
LPX471M200C3P3
LPX471M200C3P3 Knowles Corporation
LPX.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 470uF; 200VDC; 25x30mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: 25x30mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 1000h
Operating temperature: -40...85°C
ESR value: 423mΩ
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPX471M200C3P3 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.98 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote LPX471M200C3P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPX471M200C3P3 LPX471M200C3P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LPX.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.98 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
LPX471M200C3P3 LPX471M200C3P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LPX-3081865.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V SNAPMOUNT
Produkt ist nicht verfügbar
LPX471M200C3P3 LPX471M200C3P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V SNAPMOUNT