Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQG15HN6N8H02D
LQG15HN6N8H02D
LQG15HN6N8H02D Murata Electronics
JELF243B-0009.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 6.8NH 600MA 210 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 210mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 4.2GHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HN6N8H02D Murata Electronics
Description: FIXED IND 6.8NH 600MA 210 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±3%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 210mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 4.2GHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Inductance: 6.8 nH, Current Rating (Amps): 600 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG15HN6N8H02D LQG15HN6N8H02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B_0009.pdf RF Inductors - SMD 6.8 NH 3%
auf Bestellung 12282 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
LQG15HN6N8H02D LQG15HN6N8H02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0009.pdf Description: FIXED IND 6.8NH 600MA 210 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Material - Core: Air
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
Mindestbestellmenge: 112
LQG15HN6N8H02D LQG15HN6N8H02D Hersteller : Murata lqg15hn6n8h02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0068uH 3% 100MHz 8Q-Factor Air 0.6A 0.21Ohm DCR 0402 T/R