Produkte > MURATA > LQG15HN9N1J02D
LQG15HN9N1J02D
LQG15HN9N1J02D Murata
lqg15hn9n1j02.pdf
Hersteller: Murata
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0091uH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 0.5A 0.27Ohm DCR 0402 T/R
auf Bestellung 18900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8850
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HN9N1J02D Murata
Description: FIXED IND 9.1NH 500MA 0.27OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 270mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 3.4GHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Inductance: 9.1 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG15HN9N1J02D LQG15HN9N1J02D Hersteller : Murata lqg15hn9n1j02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0091uH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 0.5A 0.27Ohm DCR 0402 T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
LQG15HN9N1J02D LQG15HN9N1J02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0009.pdf Description: FIXED IND 9.1NH 500MA 0.27OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 270mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3.4GHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 9.1 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
LQG15HN9N1J02D LQG15HN9N1J02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B_0009-1699631.pdf RF Inductors - SMD 9.1 NH 5%
Mindestbestellmenge: 18
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Air
Part Status: Active
Inductance: 9.1 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
Mindestbestellmenge: 112
auf Bestellung 7 Stücke:
LQG15HN9N1J02D Hersteller : MURATA JELF243B-0009.pdf