Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQG15HNR12H02D
LQG15HNR12H02D
LQG15HNR12H02D Murata Electronics
JELF243B-0009-1699631.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Fixed Inductors 0402 120nH 3% 150mA 1.6ohms 600MHz
auf Bestellung 6954 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HNR12H02D Murata Electronics
Description: FIXED IND 120NH 150MA 1.6OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±3%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.6Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 600MHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Weitere Produktangebote LQG15HNR12H02D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG15HNR12H02D LQG15HNR12H02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0009.pdf Description: FIXED IND 120NH 150MA 1.6OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.6Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 600MHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Material - Core: Air
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LQG15HNR12H02D LQG15HNR12H02D Hersteller : MURATA JELF243B-0009.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: air coil; SMD; 0402; 120nH; 150mA; R: 1.6Ω; ±3%; LQG; 180mm
Mounting: SMD
Manufacturer series: LQG
Operating temperature: -55...125°C
Inductance: 0.12µH
Resistance: 1.6Ω
Operating current: 0.15A
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±3%
Q factor: 8
Resonant frequency: 0.6GHz