Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQG15HS1N1B02D
LQG15HS1N1B02D
LQG15HS1N1B02D Murata Electronics
JELF243B-0010.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.1NH 1A 0.07OHM SMD
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Inductance: 1.1 nH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HS1N1B02D Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.1NH 1A 0.07OHM SMD, Tolerance: ±0.1nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Inductance: 1.1 nH, Current Rating (Amps): 1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG15HS1N1B02D LQG15HS1N1B02D Hersteller : Murata lqg15hs1n1b02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0011uH 0.1nH 100MHz 8Q-Factor Air 1A 0.07Ohm DCR 0402 T/R
auf Bestellung 16442 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2809
LQG15HS1N1B02D LQG15HS1N1B02D Hersteller : MURATA JELF243B-0010.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: air coil; SMD; 0402; 1.1nH; 1000mA; R: 0.07Ω; LQG; 180mm
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 70mΩ
Operating temperature: -55...125°C
Inductance: 1.1nH
Roll diameter max.: 180mm
Operating current: 1A
Q factor: 8
Resonant frequency: 6GHz
Tolerance: ±0,1nH
Type of inductor: air coil
Manufacturer series: LQG
Mindestbestellmenge: 500
LQG15HS1N1B02D LQG15HS1N1B02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0010.pdf Description: FIXED IND 1.1NH 1A 0.07OHM SMD
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Air
Supplier Device Package: 0402
Inductance: 1.1 nH
Current Rating (Amps): 1 A
Mindestbestellmenge: 112
LQG15HS1N1B02D LQG15HS1N1B02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B_0010-1699614.pdf RF Inductors - SMD 1.1 NH +/-0.1NH
Mindestbestellmenge: 17