Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQG15HS1N6B02D
LQG15HS1N6B02D
LQG15HS1N6B02D Murata Electronics
JELF243B-0010.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.6NH 1A 0.07OHM SMD
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Inductance: 1.6 nH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HS1N6B02D Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.6NH 1A 0.07OHM SMD, Tolerance: ±0.1nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Inductance: 1.6 nH, Current Rating (Amps): 1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG15HS1N6B02D LQG15HS1N6B02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0010.pdf Description: FIXED IND 1.6NH 1A 0.07OHM SMD
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Material - Core: Air
Supplier Device Package: 0402
Inductance: 1.6 nH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 20366 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
LQG15HS1N6B02D LQG15HS1N6B02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B_0010-1699614.pdf RF Inductors - SMD 1.6 NH
Mindestbestellmenge: 17
LQG15HS1N6B02D LQG15HS1N6B02D Hersteller : Murata lqg15hs1n6b02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0016uH 0.1nH 100MHz 8Q-Factor Air 1A 0.07Ohm DCR 0402 T/R