Produkte > MURATA > LQG18HH1N5S00J
LQG18HH1N5S00J
LQG18HH1N5S00J Murata
lqg18hh1n5s00.pdf
Hersteller: Murata
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0015uH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Air 1.1A 0.1Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG18HH1N5S00J Murata
Description: FIXED IND 1.5NH 1.1A 0.1OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.3nH, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 100mOhm Max, Q @ Freq: 12 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 6GHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric), Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Inductance: 1.5 nH, Current Rating (Amps): 1.1 A.
Weitere Produktangebote LQG18HH1N5S00J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG18HH1N5S00J LQG18HH1N5S00J Hersteller : Murata Electronics JELF243B-9102.pdf Description: FIXED IND 1.5NH 1.1A 0.1OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.3nH
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 1.5 nH
Current Rating (Amps): 1.1 A