Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH2HPN1R2NJRL
LQH2HPN1R2NJRL
LQH2HPN1R2NJRL Murata Electronics
JELF243A_0119-1517803.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Power Inductors - SMD
auf Bestellung 1970 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH2HPN1R2NJRL Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.2UH 1.24A 66MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 66mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Current - Saturation (Isat): 2.45A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric), Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Last Time Buy, Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 1.24 A.
Weitere Produktangebote LQH2HPN1R2NJRL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH2HPN1R2NJRL LQH2HPN1R2NJRL Hersteller : MURATA 2902487.pdf Description: MURATA - LQH2HPN1R2NJRL - Leistungsinduktivität (SMD), 1.2 µH, 2.07 A, Halbgeschirmt, 2.45 A, LQH2HPN_JR
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.1
Induktivität: 1.2
Bauart der Induktivität: Halbgeschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 30%
hazardous: false
DC-Widerstand, max.: 0.066
Bauform - Leistungsinduktivität: 2.5mm x 2mm x 1.1mm
usEccn: EAR99
Sättigungsstrom (Isat): 2.45
RMS-Strom Irms: 2.07
Produktlänge: 2.5
euEccn: NLR
Produktpalette: LQH2HPN_JR
Produktbreite: 2
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
Produkt ist nicht verfügbar
LQH2HPN1R2NJRL LQH2HPN1R2NJRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0119.pdf Description: FIXED IND 1.2UH 1.24A 66MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 66mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Current - Saturation (Isat): 2.45A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Last Time Buy
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 1.24 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Last Time Buy
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 1.24 A