Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH2HPN4R7MGRL
LQH2HPN4R7MGRL
LQH2HPN4R7MGRL Murata Electronics
JELF243A-0103.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 1A 360 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 360mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 50MHz
Current - Saturation (Isat): 1.09A
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 7665 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH2HPN4R7MGRL Murata Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 1A 360 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 360mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 50MHz, Current - Saturation (Isat): 1.09A, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric), Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH2HPN4R7MGRL LQH2HPN4R7MGRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A_0103-1699521.pdf Power Inductors - SMD 4.7 UH 20%
auf Bestellung 7640 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
LQH2HPN4R7MGRL LQH2HPN4R7MGRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0103.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 1A 360 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1 A
Mindestbestellmenge: 35
LQH2HPN4R7MGRL LQH2HPN4R7MGRL Hersteller : Murata lqh2hpn4r7mgr.pdf Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 1A 0.36Ohm DCR 1008 T/R
auf Bestellung 94 Stücke: