Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH2HPZ100MJRL
LQH2HPZ100MJRL
LQH2HPZ100MJRL Murata Electronics
JELF243A-9129.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 10UH 830MA 456 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 456mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 30MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 830mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 830 mA
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH2HPZ100MJRL Murata Electronics
Description: FIXED IND 10UH 830MA 456 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 456mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 30MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 830mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric), Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 830 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH2HPZ100MJRL LQH2HPZ100MJRL Hersteller : MURATA JELF243A-9129.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1008; 10uH; 830mA; R: 0.456Ω; ±20%; LQH; 180mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Case - inch: 1008
Inductance: 10µH
Operating current: 0.83A
Resistance: 0.456Ω
Tolerance: ±20%
Resonant frequency: 30MHz
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: LQH
Roll diameter max.: 180mm
Case - mm: 2520
auf Bestellung 148 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 148
LQH2HPZ100MJRL LQH2HPZ100MJRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A_9129-1699573.pdf Power Inductors - SMD 10 UH 20%
auf Bestellung 15504 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
LQH2HPZ100MJRL LQH2HPZ100MJRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A-9129.pdf Description: FIXED IND 10UH 830MA 456 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 830 mA