Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH2HPZ1R2NJRL
LQH2HPZ1R2NJRL
LQH2HPZ1R2NJRL Murata Electronics
JELF243A-9129.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.2UH 2.07A 66MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 66mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.45A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 2.07 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH2HPZ1R2NJRL Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.2UH 2.07A 66MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 66mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.45A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric), Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 2.07 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH2HPZ1R2NJRL LQH2HPZ1R2NJRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A-9129.pdf Description: FIXED IND 1.2UH 2.07A 66MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 2.07 A
auf Bestellung 2900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
auf Bestellung 404 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
LQH2HPZ1R2NJRL LQH2HPZ1R2NJRL Hersteller : MURATA 2902537.pdf Description: MURATA - LQH2HPZ1R2NJRL - Leistungsinduktivität (SMD), AEC-Q200, 1.2 µH, 2.07 A, Halbgeschirmt, 2.45 A, LQH2HPZ_JR
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.1
Induktivität: 1.2
Bauart der Induktivität: Halbgeschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 30%
hazardous: false
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 1008 [Metrisch 2520]
DC-Widerstand, max.: 0.066
Bauform - Leistungsinduktivität: 2.5mm x 2mm x 1.1mm