Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH2MPZ4R7MGRL
LQH2MPZ4R7MGRL
LQH2MPZ4R7MGRL Murata Electronics
JELF243A-9134.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 580MA 720MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 720mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 870mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 580 mA
auf Bestellung 6000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH2MPZ4R7MGRL Murata Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 580MA 720MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 720mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 40MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 870mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric), Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 580 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH2MPZ4R7MGRL LQH2MPZ4R7MGRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A-9134.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 580MA 720MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 580 mA
auf Bestellung 6320 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
auf Bestellung 630 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
LQH2MPZ4R7MGRL LQH2MPZ4R7MGRL Hersteller : Murata lqh2mpz4r7mgr.pdf Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 0.58A 0.72Ohm DCR 0806 Automotive AEC-Q200 T/R