Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH2MPZ680MGRL
LQH2MPZ680MGRL
LQH2MPZ680MGRL Murata Electronics
JELF243A-9134.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 68UH 160MA 8.04 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 8.04Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 7MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 230mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 160 mA
auf Bestellung 9000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH2MPZ680MGRL Murata Electronics
Description: FIXED IND 68UH 160MA 8.04 OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 8.04Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 7MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 230mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric), Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 160 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH2MPZ680MGRL LQH2MPZ680MGRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A-9134.pdf Description: FIXED IND 68UH 160MA 8.04 OHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 160 mA
auf Bestellung 11763 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
LQH2MPZ680MGRL LQH2MPZ680MGRL Hersteller : Murata Electronics JELF243A_9134.pdf Power Inductors - SMD 68 UH 20%
Mindestbestellmenge: 8
LQH2MPZ680MGRL LQH2MPZ680MGRL Hersteller : Murata lqh2mpz680mgr.pdf Inductor Power Chip Shielded Wirewound 68uH 20% 1MHz Ferrite 0.16A 8.04Ohm DCR 0806 Automotive AEC-Q200 T/R