Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH32DN100K53L
LQH32DN100K53L
LQH32DN100K53L Murata Electronics
JELF243A-0118.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 10UH 450MA 390MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 390mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 26MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max): 0.067" (1.70mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 450 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH32DN100K53L Murata Electronics
Description: FIXED IND 10UH 450MA 390MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 390mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 26MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1210 (3225 Metric), Height - Seated (Max): 0.067" (1.70mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 450 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH32DN100K53L LQH32DN100K53L Hersteller : Murata Electronics JELF243A_0118-1517851.pdf RF Inductors - SMD 10 UH 10%
auf Bestellung 2980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
LQH32DN100K53L LQH32DN100K53L Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0118.pdf Description: FIXED IND 10UH 450MA 390MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 450 mA
Mindestbestellmenge: 56
LQH32DN100K53L LQH32DN100K53L Hersteller : MURATA JELF243A-0118.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1210; 10uH; 450mA; R: 0.39Ω; ±10%; LQH; 180mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Case - inch: 1210
Case - mm: 3225
Inductance: 10µH
Operating current: 0.45A
Resistance: 0.39Ω
Tolerance: ±10%
Manufacturer series: LQH
Operating temperature: -40...85°C
Resonant frequency: 26MHz
Roll diameter max.: 180mm