Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH32MN271K23L
LQH32MN271K23L
LQH32MN271K23L Murata Electronics
JELF243A-0163.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 270UH 65MA 12.5OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 12.5Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 65 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH32MN271K23L Murata Electronics
Description: FIXED IND 270UH 65MA 12.5OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 12.5Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 5MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1210 (3225 Metric), Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Inductance: 270 µH, Current Rating (Amps): 65 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH32MN271K23L LQH32MN271K23L Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0163.pdf Description: FIXED IND 270UH 65MA 12.5OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 40 @ 796kHz
Material - Core: Ferrite
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 65 mA
auf Bestellung 4535 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 52
LQH32MN271K23L LQH32MN271K23L Hersteller : Murata Electronics JELF243A_0163.pdf RF Inductors - SMD 270 UH 10%
Mindestbestellmenge: 5
LQH32MN271K23L LQH32MN271K23L Hersteller : Murata jelf243a-0163.pdf Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 270uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 0.065A 12.5Ohm DCR 1210 T/R
auf Bestellung 2 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
LQH32MN271K23L LQH32MN271K23L Hersteller : MURATA JELF243A-0163.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1210; 270uH; 65mA; R: 12.5Ω; ±10%; LQH; 180mm
Case - mm: 3225
Inductance: 0.27mH
Operating current: 65mA
Resistance: 12.5Ω
Tolerance: ±10%
Manufacturer series: LQH
Resonant frequency: 5MHz
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -40...85°C