Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH3NPZ470MMEL
LQH3NPZ470MMEL
LQH3NPZ470MMEL Murata Electronics
JELF243A-9140.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 47UH 380MA 984MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1212 (3030 Metric)
Size / Dimension: 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 984mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 5MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1212 (3030 Metric)
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 610 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH3NPZ470MMEL Murata Electronics
Description: FIXED IND 47UH 380MA 984MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1212 (3030 Metric), Size / Dimension: 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 984mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 5MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1212 (3030 Metric), Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 610 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH3NPZ470MMEL LQH3NPZ470MMEL Hersteller : MURATA JELF243A-9140.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1212; 47uH; 610mA; R: 0.984Ω; ±20%; LQH; 180mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...105°C
Inductance: 47µH
Operating current: 0.61A
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±20%
Resistance: 0.984Ω
Resonant frequency: 5MHz
Case - inch: 1212
Case - mm: 3030
Manufacturer series: LQH
auf Bestellung 765 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 209
LQH3NPZ470MMEL LQH3NPZ470MMEL Hersteller : Murata jelf243a9140.pdf Inductor Power Chip Shielded Wirewound 47uH 20% 1MHz Ferrite 0.61A 0.984Ohm DCR 1212 T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 1065 Stücke:
Mindestbestellmenge: 389
LQH3NPZ470MMEL LQH3NPZ470MMEL Hersteller : Murata Electronics JELF243A_9140.pdf Power Inductors - SMD 47 UH 20%
Mindestbestellmenge: 6
LQH3NPZ470MMEL LQH3NPZ470MMEL Hersteller : Murata Electronics JELF243A-9140.pdf Description: FIXED IND 47UH 380MA 984MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 610 mA