Produkte > MURATA > LQH43MN1R2M03L
LQH43MN1R2M03L
LQH43MN1R2M03L Murata
lqh43mn1r2m03.pdf
Hersteller: Murata
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 1.2uH 20% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 0.5A 0.2Ohm DCR 1812 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH43MN1R2M03L Murata
Description: FIXED IND 1.2UH 500MA 200MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 200mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 1MHz, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1812, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Weitere Produktangebote LQH43MN1R2M03L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH43MN1R2M03L LQH43MN1R2M03L Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0164.pdf Description: FIXED IND 1.2UH 500MA 200MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1812
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 500 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LQH43MN1R2M03L LQH43MN1R2M03L Hersteller : Murata Electronics JELF243A_0164.pdf RF Inductors - SMD
LQH43MN1R2M03L LQH43MN1R2M03L Hersteller : MURATA JELF243A-0164.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1812; 1.2uH; 500mA; R: 0.2Ω; ±20%; LQH; 180mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Case - inch: 1812
Case - mm: 4532
Inductance: 1.2µH
Operating current: 0.5A
Resistance: 0.2Ω
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: LQH
Resonant frequency: 100MHz
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -40...125°C