Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQH43PN151M26L
LQH43PN151M26L
LQH43PN151M26L Murata Electronics
JELF243A-0093.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 150UH 260MA 2.83 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.83Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 4MHz
Current - Saturation (Isat): 280mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1812 (4532 Metric)
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 260 mA
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQH43PN151M26L Murata Electronics
Description: FIXED IND 150UH 260MA 2.83 OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.83Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 4MHz, Current - Saturation (Isat): 280mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1812 (4532 Metric), Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 260 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQH43PN151M26L LQH43PN151M26L Hersteller : Murata Electronics JELF243A_0093-1517796.pdf Power Inductors - SMD 150 UH 20%
auf Bestellung 32096 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
LQH43PN151M26L LQH43PN151M26L Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0093.pdf Description: FIXED IND 150UH 260MA 2.83 OHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 260 mA
Mindestbestellmenge: 28
LQH43PN151M26L LQH43PN151M26L Hersteller : Murata lqh43pn151m26.pdf Inductor Power Chip Shielded Wirewound 150uH 20% 1MHz Ferrite 0.26A 2.8344Ohm DCR 1812 T/R