Produkte > MURATA > LQM21PN2R2MGEL
LQM21PN2R2MGEL
LQM21PN2R2MGEL MURATA
Hersteller: MURATA
Category: Inductors
Description: Inductor: multilayer; SMD; 0805; 2.2uH; 500mA; R: 0.32Ω; ±20%; LQM
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 0.32Ω
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Inductance: 2.2µH
Operating current: 0.5A
Roll diameter max.: 180mm
Resonant frequency: 90MHz
Manufacturer series: LQM
Type of inductor: multilayer
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQM21PN2R2MGEL MURATA
Category: Inductors, Description: Inductor: multilayer; SMD; 0805; 2.2uH; 500mA; R: 0.32Ω; ±20%; LQM, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Resistance: 0.32Ω, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Operating temperature: -40...85°C, Inductance: 2.2µH, Operating current: 0.5A, Roll diameter max.: 180mm, Resonant frequency: 90MHz, Manufacturer series: LQM, Type of inductor: multilayer.