Produkte > MURATA > LQM2HPN1R5MEHL
LQM2HPN1R5MEHL
LQM2HPN1R5MEHL Murata
lqm2hpn1r5meh.pdf
Hersteller: Murata
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 1.45A 0.15Ohm DCR 1008 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQM2HPN1R5MEHL Murata
Description: FIXED IND 1.5UH 1.45A 150MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 150mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 40MHz, Current - Saturation (Isat): 1.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric), Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 1.45 A.
Weitere Produktangebote LQM2HPN1R5MEHL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQM2HPN1R5MEHL LQM2HPN1R5MEHL Hersteller : Murata lqm2hpn1r5meh.pdf Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 1.45A 0.15Ohm DCR 1008 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LQM2HPN1R5MEHL LQM2HPN1R5MEHL Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0049.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 1.45A 150MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Current - Saturation (Isat): 1.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 1.45 A
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 1.45 A
LQM2HPN1R5MEHL LQM2HPN1R5MEHL Hersteller : MURATA JELF243B-0049.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: multilayer; SMD; 1008; 1.5uH; 1400mA; R: 0.15Ω; ±20%; LQM
Type of inductor: multilayer
Mounting: SMD
Case - inch: 1008
Case - mm: 2520
Inductance: 1.5µH
Operating current: 1.4A
Tolerance: ±20%
Resonant frequency: 40MHz
Operating temperature: -40...85°C
Resistance: 0.15Ω
Roll diameter max.: 180mm