Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQP03HQ1N6C02D
LQP03HQ1N6C02D
LQP03HQ1N6C02D Murata Electronics
JELF243C_0021.pdf
Hersteller: Murata Electronics
RF Inductors - SMD
auf Bestellung 14750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQP03HQ1N6C02D Murata Electronics
Description: FIXED IND 1.6NH 1A 50 MOHM SMD, Tolerance: ±0.2nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 50mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 10GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.017" (0.42mm), Inductance: 1.6 nH, Current Rating (Amps): 1 A.
Weitere Produktangebote LQP03HQ1N6C02D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQP03HQ1N6C02D LQP03HQ1N6C02D Hersteller : Murata Electronics JELF243C-0021.pdf Description: FIXED IND 1.6NH 1A 50 MOHM SMD
Tolerance: ±0.2nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 50mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.017" (0.42mm)
Inductance: 1.6 nH
Current Rating (Amps): 1 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±0.2nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Q @ Freq: 20 @ 500MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance: 1.6 nH
Current Rating (Amps): 1 A